Bağ & Günen Hukuk Bürosu
Çalışma Saatleri

Pazartesi-Cuma : 09:00 -18:00

Bağ & Günen Hukuk Bürosu

AV. ECE NİHAN GÜNEN

Ece Nihan Günen özellikle ticaret, şirketler, deniz, sigorta ve enerji hukuku alanlarında uzmanlık sahibidir. Yerli ve yabancı yatırımcıları hem çekişmeli hem de çekişmesiz hukuki konularda temsil etmekte ve müvekkillerinin ihtiyaçları doğrultusunda danışmanlık vermektedir. Aynı zamanda idare hukuku alanında da tecrübe sahibi olup, müvekkillerinin idari makamlarla olan ihtilaflarının çözümünde hukuki katkı sağlamaktadır.

Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2008 yılında mezun olduktan sonra İngiltere’de Deniz Hukuku alanında yüksek lisans programını tamamlamıştır. Devamında uluslararası alanda müvekkillerine daha iyi hizmet verebilmek ve yetkinliklerini arttırabilmek amacıyla Londra’da GDL ve LPC programlarını tamamlamıştır. Türkiye’ye döndükten sonra uluslararası hukuk bürolarında ve bir yönetim danışmanlığı şirketinde görev alarak yerel ve uluslararası şirketlere birçok farklı alanda danışmanlık ve avukatlık hizmeti sunmuştur.

Eğitim

Ted Ankara Koleji

Başkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi (2008)

LLM in Maritime and Marine Law, University of Plymouth (2009)

Legal Practice Course, BPP Law School (2010)

Graduate Diploma in Law, BPP Law School (2010)

Dil

İngilizce

Üyelikler

The British-Turkish Lawyers Association,

Daha İyi Yargı Derneği

Young International Arbitration Group

Jean Monnet Bursiyerleri Derneği (Yönetim Kurulu)

İstanbul Barosu

İstanbul Barosu Enerji Hukuku Komisyonu

Uzmanlık Alanları

Ticaret ve Şirketler Hukuku, Deniz Hukuku, Sigorta Hukuku, Enerji Hukuku, Sözleşme Yönetimi, Tüketici Hukuku, E-Ticaret Hukuku, İdare Hukuku.